Schengen a górska granica Polski

Takie, siakie i owakie - wszystkie kochamy!

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

Czy Słowacy otworzą Tatry?

Postprzez Zygmunt Skibicki » Cz, 8 maja 2008, 21:25

Już za miesiąc wysokogórskie szlaki w Tatrach Słowackich zostaną otwarte po zimowej przerwie. Wciąż nie wiadomo, czy będzie to oznaczać możliwość przejścia na Słowację na przykład na Kasprowym Wierchu.

W grudniu ub. roku Polska i Słowacja weszły do strefy Schengen. Teoretycznie granicę można więc przekraczać w Tatrach w miejscach, gdzie na granicy spotykają się polskie i słowackie szlaki turystyczne. Tak sie jednak nie stało. Ze względu na ochronę przyrody zimą słowackie szlaki powyżej schronisk są zamknięte. Ich otwarcie - tradycyjnie - przypada na 15 czerwca.

Wciąż nie wiadomo, czy Słowacy otworzą jednak wtedy wszystkie graniczne szlaki. Oprócz Rysów, gdzie istniało już przejście graniczne, szlaki spotykają się m. in. na Kasprowym Wierchu, Przełęczy Tomanowej czy Wołowcu. Słowacy boją się szczególnie tłumu turystów, który z pomocą kolejki linowej wyjeżdża na Kasprowy Wierch.

Decyzja w sprawie otwarcia szlaków wciąż nie zapadła.
Zygmunt Skibicki
Mundek
 
Posty: 10919
Dołączył(a): So, 29 maja 2004, 21:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Schengen a górska granica Polski

Postprzez TakiJeden » Wt, 29 paź 2013, 18:17

A to już nie mysz, ino szczur! ciekawe, czemu tak długo się uchował?
PS. dla wyjaśnienia: wyżej był post od "myszki" z bardzo brzydkim, choć niedziałającym, odsyłaczem w "ogonku". Ale już go nie ma :)
Ostatnio edytowano Wt, 29 paź 2013, 18:52 przez TakiJeden, łącznie edytowano 1 raz
TakiJeden
 
Posty: 1466
Dołączył(a): Pn, 9 sty 2006, 15:40

Re: Schengen a górska granica Polski

Postprzez Zygmunt Skibicki » Wt, 29 paź 2013, 18:39

TakiJeden napisał(a):A to już nie mysz, ino szczur! ciekawe, czemu tak długo się uchował?

Jak zapewne pamiętasz, mówił imć pan Zagłoba: "...nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy boskich auxiliach podnieść nie można." :badgrin:
Też mi się zdarza od czasu do czasu na coś takiego w "zakątkach" forum trafić i podobnie jak tu... wywalić w kosmos wraz z autorem.
Jest w niektórych taki jaskiniowy praatawizm, by nie swoje znaczyć swoimi odchodami...
U nas, na północy się to ogólnie nazywa graffiti, na południu Europy murales, w Azji i Afryce mural, na kontynencie amerykańskim też to jest, ale nazywa się... cholera wie jak.
Geneza jest wszędzie ta sama: bez pytania ubabrać na swoje podobieństwo wszystkich innych, niech... se nie myślą, że mogą być inni!
A oni jednak... myślą, bo mają dokładnie takie same prawo do myślenia jak prymitywy do... myślą czół nieskalanych, acz jap szeroko rozdartych, że oni też się liczą. Walczą o prawo do akceptacji swej inności kompletnie nie licząc się z innością... inną niż oni sami. Bo to bezmyślna hołota jest i... tyle - innego wyjaśnienia nie znam.

P.S.: Nowe pytanie przy rejestracji poskutkowało: myszy szukają miejsca na swe obesrane gniazdka gdzie indziej. I o to chodzi, i o to chodzi! :biggrin:
Zygmunt Skibicki
Mundek
 
Posty: 10919
Dołączył(a): So, 29 maja 2004, 21:56
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Góry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości