Via ferrata - pierwsze kroki

Takie, siakie i owakie - wszystkie kochamy!

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

Re: Via ferrata - pierwsze kroki

Postprzez Gość » Wt, 14 kwi 2015, 17:41

Witam

Gdzie najbliżej ze śląska można sprawdzić się na via ferracie?

Pozdrawiam i dzięki za odp. ;)
Gość

Postprzez Zygmunt Skibicki » Wt, 14 kwi 2015, 19:22

Gość napisał(a):Witam

Gdzie najbliżej ze śląska można sprawdzić się na via ferracie?

Pozdrawiam i dzięki za odp. ;)

Myślę, że najbliżej to będzie w Tatrach Słowackich...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Gość » Śr, 15 kwi 2015, 09:20

Gdzie jest w Tatrach Słowackich?

znalazłem tylko informację o Martinske Hole HZS, oraz Hoblik. Niby jeszcze jest krótka szkoleniowa Tatrzanska Kotlina.
Czy jeszcze cos mozna znaleźć do 200km?
Gość

Postprzez Zygmunt Skibicki » Śr, 15 kwi 2015, 09:50

Gość napisał(a):Gdzie najbliżej ze śląska można sprawdzić się na via ferracie?

Ja to myślę, że nie należy szukać "gdzie się można sprawdzić?", bo to jest absolutnie pewna droga prędzej czy później do tragedii - to tylko kwestia czasu i krotności prób, a należy poszukać... "z kim i gdzie warto się tego nauczyć?" - wcale nie żartuję.
Gość napisał(a):Czy jeszcze cos mozna znaleźć do 200km?

Ale skąd mierzone, bo Śląsk, to jest potężny teren granicznie obejmujący: Świebodzin, Żagań, Jelenia Góra, Bielsko, Bytom, Olesno, Byczyna, Milicz...

Nie lubię kogokolwiek tu pytającego dokądkolwiek odsyłać, ale wystarczy w Google wpisać: "via ferrata Słowacja" lub "via ferrata Czechy" i... się wysypią wszystkie.
Ciekawostka niewątpliwa: są już także ferraty w Górach... Łużyckich!
Jednak... gdziekolwiek i jakiekolwiek by one były, samoukom stanowczo odradzam.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Gość » Śr, 15 kwi 2015, 20:42

Witam

Panie Zygmuncie z całym szacunkiem, ale odpowiedzi w stylu "wystarczy wpisać w google" negują sens istniena tego forum, ponieważ jeżeli wychodzimy z założenia, że wszystko jest i wystarczy sobie poszukać to po co forum dyskusyjne? ;)

Oczywiście pisałem śląsk jako województwo, a nie kraina geograficzno-historyczna.

Pozdrawiam
Tomek
Gość

Postprzez Zygmunt Skibicki » Śr, 15 kwi 2015, 21:28

Gość napisał(a):...z całym szacunkiem, ale odpowiedzi w stylu "wystarczy wpisać w google" negują sens istniena tego forum...
Tomek

Z nie mniejszym szacunkiem, ale sens tego forum nie tkwi w "strażackim" udzielaniu odpowiedzi, bo komuś nie chce się nawet zarejestrować na forum, o wcześniejszym przeszukaniu netu przemyślanymi słowami kluczowymi nie wspominając, a próbuje łajać i pouczać... Nie zwykłem kogokolwiek oceniać, ale określone słowa cisną się... same.
Zapewniam, że mamy tu wystarczająco dużo roboty z wyczerpującymi odpowiedziami, których nie da się znaleźć w prosty sposób w powszechnie znanych wyszukiwarkach...
Drugi argument: jestem zdecydowanym zwolennikiem bardzo klasycznej wspinaczki skalnej i się akurat drucianymi ułatwieniami nie zachwycam, a inni... i owszem. Pewnie skutkiem tego więcej ode mnie o tym wiedzą. Stąd rozsądek nakazuje korzystać raczej z ich wiedzy tu!, tu! i pewno w kilku innych miejscach też.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Poprzednia strona

Powrót do Góry