Propozycje tras tatrzańskich

Takie, siakie i owakie - wszystkie kochamy!

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

Re: Propozycje tras tatrzańskich

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pt, 22 maja 2015, 12:22

bartekG napisał(a):...zastanawia mnie dlaczego ten odcinek graniówki miedzy Pyszniańską Przełęczą a Ciemniakiem nie jest oznakowany.

Nie ma co wywarzać dawno otwartych drzwi. Na takie pytania odpowiedzieć mogą i czasem nawet chętnie i obszernie odpowiadają stosowne służby TPN.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Kris » Śr, 17 maja 2017, 15:18

Witam wszystkich
Chciałbym "zasięgnąć języka", wskazówki mile widziane
Na przełomie lipca i sierpnia planuję 14 dni w Tatrach - baza w Kościelisku
Wypad rodzinny, tj ja z żoną oraz 2 dzieci: 9 latek i 7 latka
Rok temu też byliśmy w Tatrach i udało nam się trochę połazić - zrobiliśmy te trasy :
- na Nosal z Murowanicy z zejściem do Kuźnic - tego dnia miał być jeszcze Wielki Kopieniec, na szczycie Nosala zaczęło lać i zarządziłem odwrót - ślisko zaczęło się robić
- dolina Chochołowska do schroniska - miał być jeszcze co najmniej Grześ - ale znowu zaczęło lać - godzinę przeczekaliśmy w schronisku, potem już mieliśmy iść na Grzesia ale kolejna fala deszczu nas zniechęciła
- dolina Kościeliska z jaskiniami Mroźną i Smoczą Jamą oraz Smereczyńskim Stawem
- Rusinowa Polana z Zazadni z zejściem do Palenicy - znowu obfity deszcz pokrzyżował plany i wejście na Gęsią Szyję
- 5 Stawów z Palenicy, z wejściem obok Siklawy oraz zejściem czarnym szlakiem bezpośrednio ze schroniska do Rzeżuch
- Wjazd kolejka na Kasprowy Wierch i wędrówka do Przełęczy pod Kopą Kondracką, miła być jeszcze Kopa ale na niebie zaczęły dziać się dziwne rzeczy więc zeszliśmy zielonym szlakiem na Halę Kondratową (decyzja w punkt bo ledwo doszliśmy do schroniska zaczęło lać i grzmieć), potem Kalatówki i Kuźnice
- Morskie Oko oraz Czarny Staw pod Rysami.
- Dolina Gąsienicowa przez Skupniów Upłaz z zejściem przez Jaworzynkę. Miał być Czarny Staw Gąsienicowy ale delikatnie podkręciłem staw skokowy, czułem dyskomfort podczas chodzenia i nie chciałem mocniej ryzykować
Z moich obserwacji wynika, że moje pociechy nie lubią dolin (na Kościeliskiej i Chochołowskiej wg nich nuda) asfaltów (w drodze do MOka był strajk, nie chciały iść, dopiero jak zaczęły się fragmenty skrótów między serpentynami asfaltu ruszyliśmy raźniej) Za to urzekło ich wdrapywanie się na skałkę, piękne panoramy (np podczas marszu z Kasprowego w stronę Kopy Kondrackiej)

Zastanawiam się gdzie wybrać się tym razem. Siłą rzeczy niektóre szlaki musimy powtórzyć (np żeby iść na Grzesia, trzeba przemierzyć całą Chochołowską).
Macie jakieś koncepcje? Wszystkie Doliny Zakopiańskie też biorę pod uwagę, ale wolałbym się z dzieciakami gdzieś trochę powspinać. Myślałem, żeby zaatakować Szpiglasową przełęcz od Piątki - najwyżej się wycofamy, jak łańcuchy okażą się zaporą nie do przejścia.
Syn już w zeszłym roku uparł się na Giewont. Udało mu się to wyperswadować. Mimo, że mam dzielne zuchy, to odcinki pokonujemy dłużej niż znakowanie na tabliczkach. Zanim doszlibyśmy w okolice Kondrackiej Przełęczy pewno zebrałby się już mały tłumek. A w tłumie oswajać dzieciaki z łańcuchami to chyba niezbyt dobry pomysł.
W tym roku mi nie odpuści. Którędy najszybciej dostanę się w okolice szczytu? Powtórzyć manewr z wjazdem kolejką na Kasprowy - i tam zaatakować? Ma to plus w postaci mniejszego zmęczenia maluchów. A minus, że musimy czekać na start kolejki (chyba w sezonie zaczynają wjeżdżać od 7:00), gdzie startując koło 5-6 możemy być już w połowie drogi na Przełęcz Kondracką ... z Dzieciakami chyba poszedłbym niebieskim z Kuźnic - chyba najmniej forsowne podejście prawda?
Czekam na opinię, propozycje i porady
Kris

Postprzez TakiJeden » Cz, 18 maja 2017, 10:21

@Kris
Dwa wątki na tym forum o chodzeniu po górach z dzieciakami. Przejrzyj je, może coś skorzystasz:
viewtopic.php?f=33&t=1031
viewtopic.php?f=33&t=374
TakiJeden

Poprzednia strona

Powrót do Góry